Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

VÍTEJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH

Památky

 

PAMÁTKY V NAŠÍ OBCI

KAPLE SV. ANTONÍNA

- Kaple byla vystavěna v roce 1895. Je zasvěcena sv. Antonínu z Padovy. V kapli je ročně slouženo 12 bohoslužeb, z nichž jedna u příležitosti pouti na Horkách. Kaple se může pochlubit velkým skříňovým betlémem a krásnou výzdobou. Poslední rozsáhlá oprava byla provedena v roce 1990, před dvěma lety byla provedena oprava věže a minulý rok oprava okapů. Možnost prohlédnout si kapli máte vždy ve dnech, kdy se koná bohoslužba, což je vždy vyvěšeno u kaple a u hřbitova. Více u kapli bohužel nevíme.

PAMÁTNÍK PADLÝM SPOLUOBČANŮM

- tento pomník byl odhalen 14. 6. 1931 a stojí v zahrádce místní kaple. Je věnován památce 16 spoluobčanům, kteří padli v 1. světové válce. Byli to: Brabec Václav, Doležal Leopold, Dvořák František, Kacetl Antonín, Kacetl Michal, Kořínek Jan, Kugler Adolf, Najlingr Josef, Růžička Josef, Petrů Jan, Navrkal František, Simandl František, Slavíček Jan, Tomek František, Zach Jan, Svoboda Antonín.                                                                 

 
PAMÁTNÍK NA POČEST JOSEFU PROCHÁZKOVI
- tento památník byl odhalen roku 1946. Byl vystavěn na počest spoluobčanu Josefu Procházkovi, který byl zatčen za to, že se podílel na ilegální činnosti KSČ. Zemřel roku 1943 v koncentračním táboře v Osvětimi. Památník je taktéž umístěn v zahrádce místní kaple.
 
HŘBITOV
- Slavnostní otevření se uskutečnilo 25. 10. 1936. Na hřbitově je také umístěn pomník jeho zakladatelům Václavu a Kateřině Václavkovým. Jsou zde pochovaní i rodiče slavného českého indologa Vincence Lesného
 
 
BUDOVA BÝVALÉ ŠKOLY
- Výstavba školy trvala 1 rok a vyučovat se v ní začalo 16. září 1911. Prostory budovy jsou dnes využity pro knihovnu, hasičskou klubovnu a tzv. velkou místnost, která slouží pro pořádání různých oslav apod. Za nepřízně počasí je zde také pořádána pouťová zábava.
 
 
TOPlist